Laptop do biura

Laptop do biura jeszcze niedawno uchodził za luksus i kojarzył się z wielkim biznesem, tymczasem obecnie z czystym sumieniem można go nazwać standardem. Coraz więcej zawodów staje się zinformatyzowanych, a z laptopów korzystają nie tylko dyrektorzy, kierownicy działów czy nauczyciele akademiccy, lecz wielu innych pracowników. By praca z nim była bezproblemowa, trzeba wybrać jak najlepszy sprzęt.

Jak to zrobić i jakie wymagania postawić oraz na co zwracać uwagę? A przede wszystkim – jaki laptop do biura jest najlepszy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym poradniku, zachęcamy więc do lektury.

Co wyróżnia laptop do biura?

Jeśli choć trochę interesujecie się tematyką komputerów przenośnych, wiecie zapewne, że nie ma jednego uniwersalnego modelu, który pasowałby każdemu. To po prostu niemożliwe, gdyż urządzenie musiałoby się nadawać do wszystkiego, a jak mówi znane przysłowie – gdy coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Lepiej zawczasu zastanowić się, co właściwie będziemy robić na naszym komputerze i na tej podstawie wybrać najlepszy.

Laptop do biura
Laptop do biura / Cena, opinie i ranking / Jaki wybrać? Gdzie kupić?

Choć wiemy już, że chcemy kupić najlepszy laptop do biura, musimy nieco bardziej sprecyzować, do czego ma nam on służyć. W większości przypadków będzie chodziło o obsługę popularnych programów biurowych, w tym edytorów tekstu i arkuszy kalkulacyjnych. Czasem w grę wchodzi także oprogramowanie autorskie firmy lub inne systemy, które jednak zazwyczaj nie są zbyt wymagające. Schody zaczynają się wtedy, gdy pracujemy na przykład przy obróbce zdjęć czy wideo – wtedy trzeba poszukać dedykowanych rozwiązań, takich jak laptop dla fotografa.

Jaki laptop do biura wybrać i kupić?

By zdecydować się na najlepszy laptop do biura, rzecz oczywista, trzeba przeanalizować jego najważniejsze parametry pod kątem naszych potrzeb. Do takich cech sprzętu należą przede wszystkim:

  • Wielkość,
  • Wydajność,
  • Parametry ekranu,
  • Design,
  • Dodatkowe funkcje.

Wielkość laptopa do biura

Z pewnością zależy nam na komfortowym użytkowaniu, dlatego na początek powinniśmy się zastanowić, jaką przekątną ekranu powinien mieć dobry laptop do biura. Nie ma tu uniwersalnych odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od tego, jak, a przede wszystkim gdzie będziemy używać komputera mobilnego. Do pracy z dokumentami i arkuszami kalkulacyjnymi najlepiej sprawdzi się oczywiście duży ekran, o przekątnej 15-17 cali.

Problem pojawia się wówczas, gdy nasza praca ma charakter mobilny, terenowy, lub też musimy dojeżdżać do biura na przykład komunikacją miejską. W takim przypadku każdy cal i każdy kilogram mają znaczenie. Najlepszy laptop do pracy związanej z poruszaniem się w terenie powinien być nieco mniejszy, ale jednocześnie gwarantujący duży komfort użytkowania. Idealnie sprawdzi się więc komputer o przekątnej ekranu 13-14 cali.

Wydajność laptopa do biura

Kolejna ważna kwestia związana z laptopem do biura, to jego wydajność, a więc szybkość działania. Możemy sobie wyobrazić sytuację, gdy potrzebujemy na szybko wykonać powierzone nam zadanie, a tymczasem komputer mobilny jak na złość zacina się i wieki zajmuje mu uruchomienie potrzebnego programu. Na pewno nie jest to dla nikogo komfortowe.

Mamy jednak dobrą wiadomość: większość laptopów do biura wypada obecnie pod tym względem bardzo dobrze. Podstawowe programy biurowe nie stawiają zbyt wysokich wymagań, dlatego nowy laptop nawet ze średniej półki cenowej poradzi sobie z kilkoma takimi aplikacjami jednocześnie. Zapewnia to co najmniej czterordzeniowy procesor oraz odpowiednia ilość pamięci RAM. Dysk nie jest aż tak ważny – celujmy raczej w SSD, natomiast pojemność ma znaczenie drugorzędne, chyba że pracujemy na naprawdę dużych plikach.

Jaki laptop do biura
Jaki laptop do biura wybrać? Na co zwrócić uwagę? Sprawdź!

Ekran w laptopie do biura

Wspomnieliśmy już o przekątnej ekranu, ale nie tylko rozmiar ma znaczenie. Dobry laptop do biura musi być wygodny w użytkowaniu w każdych warunkach. W biurze nie zawsze mamy możliwość zasłonięcia okien roletami, takie pomieszczenia często są mocno naświetlone, a odbijające się światło zdecydowanie przeszkadza. Z tego też powodu polecamy matrycę matową lub powłokę antyrefleksyjną na ekranie. Jeśli natomiast chodzi o rozdzielczość, nie ma sensu inwestować w laptop do biura 4K, jeśli nie zajmujemy się sztukami wizualnymi, takimi jak fotografia czy film. Te pieniądze można zainwestować po prostu lepiej.

Design laptopa do biura

Dobry laptop do biura to tak zwany laptop biznesowy, który cechuje się nie tylko określonymi parametrami, ale i odpowiednim wyglądem. Zwłaszcza w pracy z klientem musimy wyglądać elegancko i profesjonalnie, a jednocześnie trafić w swój własny gust. To tak jak z samochodem – niby można poruszać się każdym, ale jeżeli nie będzie nam on pasował wizualnie, nasze samopoczucie podczas pracy zdecydowanie spada.

Jednak design to nie tylko sam wygląd, ale i jakość zastosowanych materiałów. My polecamy sięgać po lekki laptop do biura, stworzony z nowoczesnych tworzyw sztucznych, wykorzystywanych także w innych dziedzinach, jak na przykład lotnictwo. Takie materiały sprawiają, że komputer mało waży, łatwo więc nosić go ze sobą, ale z drugiej strony jest niezwykle wytrzymały.

Jaki laptop do biura jest najlepszy? Dodatkowe funkcje

Najlepszy laptop do biura jest wyposażony w wiele dodatkowych udogodnień, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli pracujemy na arkuszach kalkulacyjnych, dużym atutem będzie wydzielona klawiatura numeryczna. Jeśli natomiast często zdarza nam się zarywać noce, polecamy klawiaturę podświetlaną, która znacznie podniesie komfort pracy po zmroku. Ważne są także kamera i mikrofon do prowadzenia wideokonferencji z kierownikiem czy kontrahentami, czytnik linii papilarnych, zabezpieczający dostęp dla osób nieuprawnionych, a także wiele innych atutów. Większość z nich musimy dobrać indywidualnie do specyfiki pracy.

Gdzie kupić laptop do biura?

Szukając najlepszego laptopa do biura, polecamy udać się do specjalistycznego sklepu komputerowego, gdzie można skorzystać z wykwalifikowanego doradcy klienta. Możemy się też udać do marketu z elektroniką, jak również odwiedzić wirtualnie sklep internetowy. We wszystkich tych miejscach otrzymamy fakturę na firmę, a także możemy liczyć na zniżki w przypadku większych zamówień.

Najlepszy laptop do biura
Najlepszy laptop do biura

Jacy producenci oferują dobry laptop do biura? Możemy wymienić tu na przykład Lenovo, Asus, Acer, Apple, Samsung i innych.

Cena laptopa do biura

Ile kosztuje laptop do biura? Cena zależy przede wszystkim od naszych wymagań i specyfiki konkretnego zawodu. Dobry, niezawodny sprzęt można kupić już za mniej niż 2000 zł, jednak optymalnie jest założyć budżet 2200-3000 zł.

Laptop do biura – opinie

W jakim zawodzie pracujecie i jak często wykorzystujecie w nim laptop do biura? Zdajemy sobie sprawę, że przekrój będzie ogromny, a potrzeby w tym zakresie – zróżnicowane. Jesteśmy więc ciekawi, które modele sprawdziły się u Was oraz na co Wy zwracaliście uwagę przy wyborze. Czekamy na Wasze opinie o laptopach do biura.

Laptop do biura / Ranking najlepszych

A może ta decyzja jest dopiero przed Wami? W takim razie świetnie się składa. Wiecie już, na co zwracać uwagę, a teraz pora na konkrety. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie, które z pewnością pomoże przy zbliżających się zakupach. Poniżej prezentujemy aktualny ranking najlepszych laptopów do biura.

|| » Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *