Drukarka 3d do szkoły

Ostatnimi czasy jeszcze nikt nie wyobrażał sobie, czym jest druk 3d, a tym bardziej, że wykorzystywana będzie drukarka 3d do szkoły. Obecnie jednak stała się bardzo modnym dodatkiem wśród uczniów i szkół prywatnych. Jest to nowoczesna technologia, która rozwija umiejętności, zdolności oraz ciekawość świata uczniów. Uczy ich cierpliwości, kreatywności i potrafi zainteresować nowymi rozwiązaniami. Z pewnością nie jeden uczeń zaciekawi się, jak działa drukarka drukująca na trójwymiarowo, szczególnie, gdy sami tai przedmiot będą mogli stworzyć. To zdecydowanie coś więcej, niż tylko wydruk na białą kartkę A4. To rozbudzenie kreatywności, tworzenie pomocy czy też rozwój osobisty.

Warto zatem zastanowić się, cl dokładnie daje nam drukarka 3d do szkoły. Co można z niej stworzyć? Gdzie zakupić? Dlaczego dzieci ją tak uwielbiają? Tego dowiecie się z naszego dzisiejszego poradnika. Już teraz zapraszamy Was do lektury! Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i dowie się przy tym wielu ciekawych informacji!

Jak działa drukarka 3d do szkoły?

Dobra drukarka 3d do szkoły to bardzo innowacyjny wynalazek, który coraz częściej podbija polskie domy i polskie szkoły. Powoli zastępuje nam nudną drukarkę na atrament. Tu otrzymujemy możliwość wydruków trójwymiarowych, które można potem dotknąć, używać na co dzień, które mogą być pomocą dla ucznia. Jak to się wszystko odbywa?

Drukarka 3d do szkoły
Drukarka 3d do szkoły / Ranking, opinie, cena

Przede wszystkim potrzebna jest drukarka 3d do szkoły, czyli niewielkie urządzenie. Do tego potrzebne nam są materiały, inaczej nazywane filamentami. Dostępne są różne w zależności od modelu. Następnie są one podgrzewane do danej temperatury i nakładane na siebie warstwowo. Wzór projektu wybieramy gotowy z internetu lub tworzymy sami za pomocą specjalnego programu graficznego. Drukujemy i po pewnym czasie mamy gotowy projekt.

Jaką drukarkę 3d do szkoły wybrać i kupić?

Zanim zdecydujemy się na zakup drukarki 3d do szkoły, warto zastanowić się, jakie powinna mieć cechy. Zwróćmy też uwagę, co oferują nam producenci, czy to jest coś, co nam się przyda. Oto kila ważnych cech, którym warto się przyjrzeć:

  1. wielkość obszaru roboczego,
  2. materiały (filamenty),
  3. prędkość drukowania,
  4. sposób przesyłania danych.

Wielkość obszaru roboczego w drukarce 3d do szkoły

Każda drukarka 3d do szkoły wyposażona jest w obszar roboczy o danej wielkości. Jeśli chodzi o gadżet szkolny, nie powinien być on zbyt duży, abyśmy mogli tworzyć małe przedmioty, które nie zajmują wiele czasu. Obszar powinie zatem zajmować mniej więcej 30 cm.

Zobacz: Laptop do biura

Materiały (filamenty) w drukarce 3d do szkoły

Dobra drukarka 3d do szkoły może wykorzystywać różne dostępne materiały, inaczej filamenty. Tak jak w zwykłej drukarce mamy tusze i tonery, tak tu są to filamenty, które są różnej twardości, miękkości, o różnej temperaturze topienia, itd. Od tego zależy bowiem, jaki projekt powstanie. Mogą to być np. poliwęglan, metal, drewno, plastik, a coraz częściej są to nawet bio materiały.

Oczywiście przed zakupem należy sprawdzić, jakie filamenty obsługuje nasza drukarka 3d do szkoły. Przede wszystkim sprawdźmy ich dostępność, jakość, cenę, tańsze zamienniki oraz temperaturę topnienia. A także, czy dane cechy nam odpowiadają. Chodzi tu np. o plastyczność, by dzieciom było łatwiej tworzyć. Ale powinien też charakteryzować się wytrzymałością, po ukończonym procesie, aby akcesoria i pomoce naukowe starczyły na długo.

Jaka drukarka 3d do szkoły
Jaka drukarka 3d do szkoły? Cena, opinie i ranking

Prędkość drukowania w drukarce 3d do szkoły

Każda drukarka 3d do szkoły m odpowiednio dostosowaną prędkość do swojego modelu i jakości. Pamiętajmy, że gadżet szkolny ma być nie duży i nie drogi, zatem jego prędkość nie będzie należała do największych. Ale to może nauczyć dzieci cierpliwości. Czasem warto jest poczekać nieco dłużej, ale mieć pewności, co do jakości naszego projektu. Wtedy mamy większe prawdopodobieństwo, że dokładniej zostaną wykonane wszystkie detale, nawet te najtrudniejsze i drobne. Będzie wiec czym pochwalić się przed kolegami i rodziną.

Prędkość oczywiście zależy od modelu. Jednakże mała drukarka 3d do szkoły to niewielka prędkość, która uczy dziecka cierpliwości i sumiennego wykonywani zadań. Ciężka praca się opłaca bardziej, niż droga na skróty. Co także wpływa na rozwój dziecka i poznawanie przez niego świata. Dobierzmy zatem tylko odpowiednie filamenty.

Sposób przesyłania danych w drukarce 3d do szkoły

Jeśli chodzi o sposób przesyłania danych w drukarce 3d do szkoły, to przede wszystkim mowa tu o tradycyjnym złączu przewodowym, czy poprzez kable USB. Jesteśmy więc połączeni z komputerem przez cały proces tworzenia projektu. Mamy tu pewność, że połączenie nie zostanie zerwane, takie urządzenia też są tańsze. Zyskujemy dobry odczyt i dobry wydruk.

Dla osób lubiące nowości technologiczne dostępne jest złącze Bluetooth lub kartę pamięci, czyli bezprzewodowe. W pierwszym przypadku musimy sparować oba urządzenia, co może być czasem nietrwałe, a połączenie może się zerwać. W drugim natomiast wkładamy katę w slot i wybieramy odpowiedni projekt do wydruku.

Najlepsza drukarka 3d do szkoły

Najlepsza drukarka 3d do szkoły jest nią wtedy, gdy zostanie dobrze dopasowana do naszych preferencji. Pamiętajmy, aby nie była zbyt duża, gdyż wtedy będzie można tworzyć większe projekty co zajmuje znacznie więcej czasu. Pamiętajmy o dobrej jakości materiałach, które wpływają na jakość wydruku. Także na dostępne dodatki, które urozmaicą wydruki Przede wszystkim sprawdźmy też dostępność filamentów, ich cenę oraz tańsze zamienniki. Drukarka ta powinna być łatwa w obsłudze.

Gdzie kupić drukarkę 3d do szkoły?

Dobra drukarka 3d do szkoły jest dostępna przede wszystkim przez internet, gdzie jest zdecydowane większy wybór. Do tego mamy też możliwość zakupu w sklepach stacjonarnych z RTV, jednak jeszcze nie jest to na tyle spopularyzowane, by znajdowało się tam wiele modeli. Do znanych producentów możemy zaliczyć: Gambird, Flshforge, Polaroid oraz inni.

Najlepsza drukarka 3d do szkoły
Najlepsza drukarka 3d do szkoły

Cena drukarki 3d do szkoły

Ile może kosztować drukarka 3d do szkoły? Przede wszystkim musimy pamiętać ze nadal jest to dość nowy produkt na rynku i jego cena jest nadal wysoka, choć nie tak wysoka jak na początku. Wszystko zależy od modelu, na jaki się zdecydujemy. Cena rozpoczyna się od 2000 zł za niewielki sprzęt z małym obszarem roboczym. Im będzie on większy i miał więcej dodatkowych funkcji, tym będzie droższy np do 11000 zł.

Drukarka 3d do szkoły – opinie

Czy drukarka 3d do szkoły to na pewno dobre rozwiązanie? Czy taki gadżet nadaje się do dziecka w wieku szkolnym? Czy tylko dla dorosłych? Co Was skłoniło do zakupu? Dlaczego się zdecydowaliście? Jakie funkcje są Waszym zdaniem bardzo przydatne, a które mniej? Dlaczego szkoły inwestują w ten sprzęt? Co nam daje i naszym dzieciom? Jaki model możecie polecić w wersji do domu? Jeśli chcecie się z nami podzielić, czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy!

Drukarka 3d do szkoły / Ranking najlepszych

Odpowiedni sprzęt w szkole i w domu, który zachęci dziecko do nauki to podstawa. I nie musi ono kosztować fortuny, jednak powinno zaciekawić i dawać różne możliwości. Kilka przykładów mamy dla Was w naszym rankingu najlepszych drukarek 3d do szkoły. Znajdziecie w nim tylko polecane i sprawdzone modele. Przy każdym znajduje się pełen opis oraz aktualna cena. Sprawdźcie już teraz!

« || Kategoria: Drukarki 3d

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *